De erelijst - het palmares - van Hennie Kuiper

Onderstaand treft u de erelijst aan van Hennie Kuiper van 1966 tot en met 1988. Omdat Hennie van begin februari tot en met eind oktober koerste en veelal van voren eindigde, zijn in dit overzicht niet alle ereplaatsen opgenomen. Zijn meest opmerkelijke prestaties zijn in het rood weergegeven. Op deze pagina treft u tevens de publiciteitsfoto uit dat jaar aan, voorzover beschikbaar in dat jaar. Door er met de muis overheen te hoveren krijgt u een uitvergroting te zien.

Nieuweling in 1966 en 1967

1966 en 1967: OWC Oldenzaal
1966 3 overwinningen:
Emsdetten (Dui), Wychen, Zwartsluis

1967 2 overwinningen:
Bocholt (Dui), Enschede (Kampioenschap van Twente)

Amateur van 1968 t/m 1972

1968: HWD (Rijhandel Hans Wurtz, Deventer)
4 overwinningen:
Almelo, Stadtlohn (Dui), Oldenzaal, Ahlen (Dui)

1969: Jurrie Dokter-Libertas
5 overwinningen:
Munster (Dui), Almelo, Wychen, Burgsteinfurt (Dui), Bielefeld (Dui)

1970: Ketting-Didam
11 overwinningen:
Oldenzaal (veldrit), Oldenzaal, Stein, Bathmen, Hoogezand, 2de rit A Ronde van Joegoslavie, Ransdaal, Bocholt, Essen (Dui), Oldenzaal

Ereplaatsen:
2de NK op de weg in Helmond

1971: Ketting-Didam
13 overwinningen:
Kampioen van Twente veldrijden, Enschede, Essen (Dui), eindklassement Circuit de Saone-et-Loire (Fr), Ulvenhout, Enschede, 5de rit Ronde van Joegoslavie, met Ketting merkenkampioenschap van Nederland, 7de rit B van Ronde van Rheinland-Pfalz, Kampioen van Twente op de weg, Oldenzaal

1972: Ketting-Didam
10 overwinningen:
Koppelkoers in Nede met Wim Albersen, veldrit in Neede, Goor, Ronde van Drenthe, Oldenzaal, Essen-Kray (Dui), 6de rit B Ronde van Limousin (Fr), ploegentijdrit en ploegenklassement Olympia's Ronde, Enter, ploegentijdrit, ploegenrangschikking, eindstand combine en eindklassement Ronde van Engeland, Schinnen, Forst (DDR), Philippine, Doetinchem, Borne, ploegenklassement Ronde van Oost-Duitsland, Olympisch kampioen in Munchen, ploegenklassement Ronde van de Toekomst, Ransdaal, Oldenzaal, Wierden, kampioen van Twente tijdrijden

Prof van 1973 t/m 1988

1973: Haro-Rokado
3 overwinningen:
2de rit Ronde van de Aude, Dorthan (Dui), veldrit in Enschede
Voornaamste ereplaatsen:
2de veldrit in Magstadt, 2de open Duits kampioenschap veldrijden, 2de 6de rit Parijs-Nice, 2de Kampioenschap van Zurich, 3de Hendrik-Ido-Ambacht, 4de Ronde van Luxemburg, 4de Sint-Katelijne-Waver, 5de Amstel Gold Race, 5de Vilvoorde, 5de Rijkevorsel, 6de NK in Valkenburg, 7de Petegem-Deinze, 9de Ronde van Mallorca, 13 de Brabantse Pijl, 13de G.P. van Frankfurt, 16de Ronde van Italie, 22ste WK Barcelona, 28ste Parijs-Brussel, 31ste Parijs-Roubaix, 34ste Ronde van Vlaanderen, 46ste Gent-Wevelgem, 57ste Waalse Pijl, 58ste Milaan Sanremo

1974: Rokado
6 overwinningen:
Nederlands kampioen veldrijden in Valkenswaard, eindklassement Ronde van Indre et Loire, Obbicht, Olen, GP van Dortmund, Ekeren
Voornaamste ereplaatsen:
2de Parijs-Camembert, 3de Kamerik, 5de Biblingen, 7de Parijs-Nice, 7de Ronde van Catalonie, 9de kampioenschap van Zurich, 11de G.P. van Frankfurt, 12de Luik-Bastenaken-Luik, 12de NK in Hoogerheide, 16de Amstel Gold Race, 17de Ronde van Romandie, 19de Waalse Pijl, 24ste Parijs-Brussel

1975: Frisol-Gazelle
8 overwinningen:
Nederlands kampioen veldrijden in Helvoirt, Bergen op Zoom, 18de rit Ronde van Spanje, Nederlands kampioen op de weg in Hoogerheide, Wereldkampioen op de weg in Yvoir, Ossendrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Bornem
Voornaamste ereplaatsen:
2de in Rijen, 2de in Deinze, 2de in Chateaulin, 2de in Koolskamp, 3de Gouda, 3de Trofeo Barracchi met Knetemann, 4de puntenklassement en 5de eindstand Ronde van Spanje, 4de Ronde van Luxemberg, 5de Kortenhoef, 5de Heusden, 6de G.P. van Dortmund, 7de Parijs-Brussel, 9de Tirreno-Adriatico, 9de Amstel Gold Race, 9de Superprestige, 10de Ronde van Nederland, 10de G.P. Fourmies, 11de Tour de France, 19de Ronde van Limburg, 23ste Waalse Pijl, 27ste Luik-Bastenaken-Luik, 29ste Parijs-Roubaix, 36ste Milaan-Sanremo

1976: TI-Raleigh
5 overwinningen:
4de Ronde van Spanje, 3de rit en eindklassement Ronde van Zwitserland, 4de rit Tour de France, Kamerik
Voornaamste ereplaatsen:
2de Ronde van Andalousie, 2de Omloop van Het Volk, 2de Parijs-Nice, 2de Plessala, 2de Parijs-Brussel, 3de NK in Simpelveld, 3de Acht van Chaam, 3de Linne, 3de Kortenhoef, 3de Bussieres, 4de Parijs-Roubaix, 4de Chateaulin, 5de Gold Race, 5de Luik-Bastenaken-Luik, 6de Ronde van Spanje, 9de Eindstand Superprestige, 10de Ronde van Nederland, 14de Tours-Versailles, 21ste WK in Ostuni, 29ste Waalse Pijl, 44ste Ronde van Vlaanderen, 67ste Milaan-Sanremo

1977: TI-Raleigh
6 overwinningen:
17de rit Tour de France (Alpe D'Huez), Linne, Leiden, Valkenburg, Alzay, Wambrechies, Sportman van het jaar
Voornaamste ereplaatsen:
2de Ronde van Andalusie, 2de Galder, 2de Eindklassement Tour de France, 2de eindstand bolletjestrui Tour de France, 2de Dongen, 3de Amstel Gold Race, 3de Kortenhoef, 3de Sittard, 3de Tours-Versailles, 4de WK in San Cristobal, 6de NK in Beek, 6de Parijs-Brussel, 8ste Vierdaagse van Duinkerken, 8ste Ronde van Luxemburg, 10de Parijs-Roubaix, 11de Brabantse Pijl, 13de Ronde van Vlaanderen, 14de Waalse Pijl, 14de Ronde van Zwitserland, 17de Ronde van Nederland

1978: TI-Raleigh-Mc Gregor
4 overwinningen:
Venhuizen, Proloog Dauphine-Libere, 16de rit Tour de France (Alpe D'Huez), Melsele
Voornaamste ereplaatsen:
2de Ronde van Romandie, 2de Trofeo Barrachi met Joop Zoetemelk, 3de G.P. van Frankfurt, 3de G.P. des Nations, 4de G.P. van Antibes, 4de Ronde van Zwitserland, 5de G.P. Cannes, 5de Ronde van de Middelandse Zee, 5de eindstand Superprestige, 7de Parijs-Nice, 9de Dauphine, 9de NK in Beek, 11de Grote Herfstprijs, 15de Ronde van Vlaanderen, 18de Parijs-Brussel, 19de E3 in Harelbeke, 21ste Het Volk

1979: Peugeot-Esso-Michelin
7 overwinningen:
Galder, Oostakker, Pogny, Bavel, Stuttgart, Simpelveld, Emmen
Voornaamste ereplaatsen:
3de Parijs-Roubaix, 3de Acht van Chaam, 4de Ronde van de Haut Var, 4de Criterium International, 4de Parijs-Camembert, 4de eindklassement Tour de France, 4de Schijndel, 5de Midi Libre, 6de G.P. van Wallonie, 6de NK in Geulle, 7de Ronde van Vlaanderen, 7de Ronde van de Aude, 7de G.P. des Nations, 8ste Ronde  van de  Middelandse Zee, 8ste Vierdaagse van Duinkerken, 9de Waalse Pijl, 10de Gent-Wevelgem, 10de eindstand Superprestige, 12de Amstel Gold Race, 17de Blois-Chaville, 19de G.P. van Frankfurt, 19de WK Valkenburg, 27ste Luik-Bastenaken-Luik

1980: Peugeot-Esso-Michelin
2 overwinningen:
Valkenswaard, Broek op Langedijk
Voornaamste ereplaatsen:
2de Luik-Bastenaken-Luik, 2de Ronde van Indre et Loire, 2de Overmere, 2de eindklassement Tour de France, 2de in 5de en in 11de rit Tour de France, 2de Maarheeze, 2de Tiel, 2de Berlijn, 3de Heerhugowaard, 3de Kamerik, 3de Gammertingen, 3de Singelfingen, 3de Beek, 3de Schijndel, 3de Helden-Panningen, 4de Dauphine, 4de Parijs-Brussel, 4de eindstand Superprestige, 5de Midi Libre, 5de Isbergues, 5de Ronde van Lombardije, 7de Waalse Pijl, 7de G.P. des Nations, 8ste Gent-Wevelgem, 11de Amstel Gold Race, 11de NK Geulle, 13de Parijs-Nice, 15de Parijs-Roubaix, 18de Ronde van Romandie, 22ste Ronde van Vlaanderen, 23ste Blois-Chaville

1981: DAF Trucks-Cote d'or-Gazelle
8 overwinningen:
Ronde van Vlaanderen, Rijsbergen, Elsloo, Heerhugowaard, Zutphen, Helden-Panningen, Ronde van Lombardije, Pointe-a-Pitre (Guadeloupe)
Voornaamste ereplaatsen:
2de Galder, 2de Ronde van Nederland, 2de Belsele, 2de Eindhoven, 5de Ronde van Midden-Zeeland, 5de eindstand Superprestige, 6de Parijs-Roubaix, 6de Ronde van Emilie, 6de Putte-Kapelle, 7de E3 Prijs Harelbeke, 8ste Blois-Chaville, 9de G.P. Frankfurt, 10de NK in Geulle, 11de Het Volk, 11de Ronde van Luxemburg, 12de Parijs-Nice, 12de Luik-Bastenaken-Luik, 16de Kampioenschap van Zurich, 30ste Tour de France, 69ste WK in Praag

1982: DAF Trucks-Teveblad
7 overwinningen:
GP Europabrucke, G.P. Wallonie, Aalsmeer, Venhuizen, Kortenhoef, Putte-Mechelen, Hoevelaken
Voornaamste ereplaatsen:
2de Bavel, 2de Made, 2de Ronde van Luxemburg, 2de Boxmeer, 2de Oudenaarde, 2de Maastricht-Amby, 2de Trofeo Barracchi mat Bert Oosterbosch, 3de Egmond aan Zee, 5de Waalse Pijl, 6de Brabantse Pijl, 6de Amstel Gold Race, 6de Blois-Chaville, 7de Parijs-Nice, 8steParijs-Brussel, 9de Sassari-Cagliari, 9de Tour de France, 10de Ronde van Lombardije, 15de Parijs-Roubaix, 16de Ronde van Vlaanderen, 35ste WK in Goodwood

1983: Aernoudt-Rossin
5 overwinningen:
Parijs-Roubaix, Bavel, Steenwijk, Heerhugowaard, Zele
Voornaamste ereplaatsen:
2de in 8ste rit Tour de France, 2de Wouw, 2de Leende, 2de Boxmeer, 2de Stiphout, 2de Trofeo Barracchi met Adrie van der Poel, 3de Hengelo, 3de Roosendaal, 3de Hoevelaken, 4de Ronde van Lombardije, 5de Ronde van Spanje, 6de Luik-Bastenaken-Luik, 9de NK in Geulle, 10de eindstand Superprestige, 13de Ronde van Vlaanderen, 16de Waalse Pijl, 16de Blois-Chaville, 18de Milaan-San Remo

1984: Kwantum
4 overwinningen:
Leende, Echt, Hannover, Overijse met van der Poel
Voornaamste ereplaatsen:
2de Hengelo, 2de Sombreffe, 2de Putte-Mechelen, 3de Tiel, 3de Rotterdam, 6de G.P. van Fourmies, 9de Parijs-Roubaix, 10de G.P. van Zurich, 11de Amstel Gold Race, 13de NK in Geulle, 14de Ronde van Lombardije, 21ste Parijs-Brussel, 22ste Blois-Chaville, 28ste Ronde van Nederland, 29ste Luik-Bastenaken-Luik, 56ste Tour de France

1985: Verandalux-Dries-Rossin
6 overwinningen:
Milaan-San Remo, G.P. Europabrucke, Bavel, Thorn, Stiphout, Almelo
Voornaamste ereplaatsen:
2de Deerlijk, 2de 's Heerenhoek, 3de Ronde van Vlaanderen, 4de G.P. van Antibes, 5de Bordeaux-Parijs, 5de Montreuil, 6de Kuurne-Brussel-Kuurne, 8ste Parijs-Roubaix, 10de eindstand Superprestige, 15de Criterium Internationaal, 19de Ronde van Ierland, 21ste Tirreno-Adriatico, 28ste Ronde van Nederland

1986: Skala-Skil
5 overwinningen:
Sindelfingen, Walsrode, Simpelveld, Alphen aan de Rijn, Kapelle
Voornaamste ereplaatsen:
2de Londen, 2de eindstand Coca Cola-trofee, 4de Acht van Chaam, 9de Ronde van Friesland, 18de Ronde van Denemarken, 21ste NK in Geulle, 22ste Ronde van Italie, 24ste Ronde van Vlaanderen, 24ste Amstel Gold Race, 25ste Ronde van Ierland, 25ste G.P. Frankfurt, 37ste Ronde van Nederland, 41ste Creteil-Chaville, 79ste Milaan-San Remo

1987: Roland-Skala
3 overwinningen:
Beveren-Waas, Siegen, Merelbeke
Voornaamste ereplaatsen:
3de Surhuisterveen, 3de Alphen aan de Rijn, 5de G.P. Frankfurt, 5de G.P. Wezenbeek-Oppem, 6de NK in Geulle, 7de Ronde van Friesland, 11de Parijs-Roubaix, 14de Parijs-Brussel, 15de Ronde van Nederland, 17de Omloop Het Volk, 25ste Ronde van Ierland, 28ste Amstel Gold Race, 33ste Creteil-Chaville, 44ste Ronde van Italie, 51ste Luik-Bastenaken-Luik

1988: Sigma-Fina-Diamant
3 overwinningen:
Sindelfingen, Heilbronn, Kamerik
Voornaamste ereplaatsen:
2de Coca Cola Trofee, 3de Veenendaal-Veenendaal, 14de NK Rheden, 17de Ronde van Nederland, 21ste Parijs-Nice, 23ste Omloop Het Volk, 48ste Ronde van Vlaanderen, 50ste Milaan-Sanremo, 95ste Tour de France, 170ste FICP-klassement, Ridder in de orde van Oranje-Nassau